Меню сайту

facebook zip

navchannya2

bezpeka ditei v inerneti baner

123

Статистика переглядів

Сьогодні: 6

Вчора 28

За тиждень: 325

За місяць: 137

Всього: 72957

Скарби знайдено!

ostriv skarbiv2018 рік знаменний, зокрема, 135-річчям першого виходу окремим виданням роману Роберта Льюїса Стівенсона «Острів скарбів». А 15 років тому керівник гуртків ПОЦТКУМ Євгеній Копилець започаткував однойменну пізнавально-розвивальну гру для підлітків, у якій сюжет класичного твору допомагає логічно поєднувати завдання туристсько-краєзнавчого спрямування. Тож вирішено було відзначити ці пам’ятні дати квестом у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського.

23 березня вихованці гуртків «Пішохідний туризм» (кер. Ріта Коросташова), «Археологічне краєзнавство» (кер. Юлія Рябуха), «Екологічне краєзнавство» (кер. Наталія Порубай), «Географічне краєзнавство» (кер. Євгеній Копилець) зібралися в обласній бібліотеці, де завідувач відділу соціокультурної діяльності ПОУНБ Юлія Крамарєва почала ознайомлювати їх із історією створення роману. Але несподівано у спілкування втрутилися пірати (Євгеній Копилець та вихованці його гуртка «Екологічне краєзнавство» Костянтин Фисуненко, Олександр Сафаров, Дмитро Гуржій, волонтер Полтавського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віолетта Єріна, керівники гуртків Юлія Рябуха та Ріта Коросташова). Вони запропонували юним туристам та краєзнавцям на власному досвіді перевірити, чи легко бути морським вовком.
Виявилося, що нелегко, але вельми захопливо! Підлітки визначали, на якій із запропонованих карт зображено Острів Скарбів, прокладали на карті маршрут, співвідносили морські й туристські вузли і визначали, який із запропонованих вузлів надійний, а який небезпечний, змагалися у швидкості та правильності виконання морських команд, у розумінні морських термінів та в знанні історії піратства… За кожне виконане завдання вони отримували фішки-«монети». Збільшити кількість монет можна було, відповівши на бонусні запитання, що стосувалися життя і творчості Р.Л. Стівенсона та його славнозвісного роману.
Підрахувавши «монети» у капітанів, Юлія Крамарєва оголосила команду-переможницю. Але гарного настрою, скарбу шоколадних «монет» із піратської скрині та пам’ятних медалей із зображеннями героїв «Острова скарбів» вистачило на всіх учасників. А завершилася гра-квест фотосесією біля тематичної книжкової виставки.
Щиро дякуємо працівникам Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського (відділи соціокультурної діяльності, мистецтв, документів із природничих та аграрних наук, краєзнавства, обслуговування користувачів, сектор періодичних видань) за співпрацю у проведенні заходу, а бібліотеці-філії № 9 для дітей Полтавської міської ЦБС (бібліотекар Влада Рябуха) за допомогу в забезпеченні реквізитом.

Євгеній Копилець, керівник гуртків

Повернутися...