Меню сайту

facebook zip

navchannya2

bezpeka ditei v inerneti baner

123

Статистика переглядів

Сьогодні: 65

Вчора 70

За тиждень: 135

За місяць: 2373

Всього: 66725

Обласний семінар-практикум для керівників пошуково-дослідницьких краєзнавчих об’єднань

seminaryУ період з 17 по 18 квітня 2018 року на базі Лютенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Хитцівської  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Гадяцького району та Полтавського обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді відбувся семінар на тему: «Національно-патріотичне виховання учнівської молоді через призму краєзнавчих досліджень».

У семінарі-практикумі взяли участь 27 педагогів, які є керівниками краєзнавчих об'єднань.

Першу половину дня вони провели в стінах Лютенської школи, де учні та педагоги розповіли про пошукові загони, які працюють на базі зразкового краєзнавчого музею. Члени пошукового загону «Персть» та творчого об'єднання «Лютня» ділилися своїми здобутками у роботі пов'язаній з дослідженням героїчної боротьбі наших  пращурів за волю і незалежність.  До 100-річчя Української революції вони виготовили карту «УНР. Герої Гадяччини» та розробили новий екскурсійний маршрут «Місцями кровавих подій української революції», на який запросили і учасників семінару.

Юні краєзнавці відтворили в дійстві фрагмент з книги «Дзвони над Лютенькою» відомого краєзнавця, колишнього директора школи Івана Федосійовича Чайки. Це сценка першого бою отамана Христового з більшовиками.

Свої надбання учні використовують для підготовки статей на краєзнавчі конференції, готують науково-дослідницькі роботи в рамках Малої академії наук.

Під час роботи відбулася також зустріч з Іваном Федосійовичем, який презентував педагогам свою нову книгу «Лютенька: від землі до космосу».

У другій половині дня учасники семінару працювали на базі Хитцівської  загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, де відбувся практикум «Відродження народних звичаїв і традицій у творчій співпраці з етнографічним гуртом «Чорнобривці». Просвітницька робота історико-краєзнавчого музею «Перевесло».

— Школа невеличка, там навчається всього 26 учнів. Але яка там грандіозна краєзнавча робота проводиться, це «кузня» де виховують справжніх патріотів! Ми побачили зв'язок поколінь: дідусі та бабусі передають дітям та онукам свої спогади, пісні, вірші, вміння вишивати, грати в народні ігри, тощо. Це велика родина, яка гуртується в стінах цього невеличкого закладу.

І дорослі і діти є учасниками різноманітних всеукраїнських фестивалів, конкурсів. Про них знають не тільки в обласному центрі, а й  за його межами,— додала  Галина Марюхно

Завершальний день семінару пройшов у Полтаві. Учасники працювали на базі ПОЦТКУМ, працівники якого представили координаційну роботою свого закладу в межах виконання Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді.

Методисти центру ознайомили учасників семінару з різноманітними заходами: змаганнями, конкурсами тощо. Розповіли, як практично можна організувати роботу, у яких  обласних та всеукраїнських конкурсах можна  взяти участь.

У актовій залі була розгорнута виставку кращих пошукових звітів Всеукраїнської краєзнавчої експедиції «Моя Батьківщина – Україна».

Учасників семінару-практикуму закликали пропагувати свою роботу та досягнення з метою залучення до вивчення історії рідного краю, його культури якомога більше дітей та молоді, — підбила підсумки семінару заступник директора ПОЦТКУМ.

Наталія Бровко, методист

Повернутися...