Меню сайту

navchannya2

ssylka kalendar 2020jpg

facebook zip

123

Статистика переглядів

Сьогодні: 26

За тиждень: 26

За місяць: 772

Всього: 34124

Переглядів

Юні географи привітали українських полярників із Новим роком

  Для вихованців гуртків географічного краєзнавства ПОЦНПВТКУМПОР на базі Новоселівської ЗОШ початок зимових канікул ознаменувався участю в заходах антарктичної тематики. Це й зрозуміло, адже у січні виповниться 110 років від дня, коли перший українець ступив на крижаний континент. І ним був наш земляк - уродженець села Батьки Зіньківського повіту Полтавської губернії Антон Лукич Омельченко!
 
  Він брав участь у всесвітньовідомій британській антарктичній експедиції Роберта Скотта. Більше того, учасниками антарктичних експедицій уже незалежної України стали його внук Віктор та правнук - теж Антон Омельченко!
  Для тематичних заходів керівник гуртків  добирав інформацію з різних джерел - від першого українського видання щоденника Р. Скотта 1935 р. (принагідно дякуємо за сприяння Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського та бібліотеці Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка) до матеріалів віцепрезидентки Світового Конгресу Українців Наталі Пошивайло-Таулер (Австралія). А логічним завершенням стала участь юних географів у акції "Привітай полярника з Новим роком", започаткованій Національним антарктичним науковим центром.
Євгеній Копилець, керівник гуртків

Пошук матеріалів

Корисні посилання

Mon new
udc
Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації
sqe logo
imzo
 
 Офіційний сайт ФСТУ
 
Nsku logo 3
 
dyt liniya
muz portal 1
mountain
  
100revolution

Погода у Полтаві