Меню сайту

navchannya2

ssylka kalendar 2020jpg

facebook zip

123

Статистика переглядів

Сьогодні: 25

За тиждень: 25

За місяць: 771

Всього: 34123

Переглядів

Подорож печерними лабіринтами Оптимістичної

  З 3 по 10 січня вихованці Центру здійснили спелеологічний похід 1 категорії складності до унікальної печери в Україні  - Оптимістичної (Тернопільщина). Ця печера занесена до Книги рекордів Гіннеса як найдовша у світі гіпсова печера та  найдовша печера Євразії. Оптимістична перебуває у віданні Львівської міської громадської організації - спелеоклубу «Циклоп» і є до кінця нерозвіданою.

  В поході взяли участь 9 спелеологів. Для того, щоб похід був зарахований, потрібно було пройти печерою 4 маршрути І категорії складності та 2 маршрути ІІ-А категорії складності.

   Під час подолання одного із маршрутів відбулась посвята в спелеологи тих, для кого подорож до печери була першою. Також юні спелеологи прожили 5 днів в підземному базовому таборі «Свіжа вода». Цей незвичний досвід перебування в постійний темряві, тиші, без мобільного зв’язку та інтернету є справжнім випробуванням для сучасних дітей.

  Також ми долучилися до здійснення проекту, за яким ця величезна печера об’єднується такими собі прокопаними в глибину вантажними трасами. Рухаючись ними, навіть швидким темпом, навіть з вантажем, спелеолог тратить мінімум зусиль, бо не потрібно повзти і протискуватись у вузьких місцях. А отже він зможе швидше дістатись до дальніх таборів печери та продовжити нескінченне дослідження цього печерного гіганту. Подорожуючи печерою без вантажу, спелеологи побачили, яку величезну роботу виконали ті, хто був тут перед ними. Це мотивувало працювати на рівні.

  В печері ми відсвяткували і Різдво. На столі були 12 страв, серед яких традиційний борщ і, навіть, оладки. Чекаємо на наступні пригоди! І гоу з нами!

Юлія Тимошевська, керівник гуртків

 

Повернутися...

Пошук матеріалів

Корисні посилання

Mon new
udc
Департамент освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації
sqe logo
imzo
 
 Офіційний сайт ФСТУ
 
Nsku logo 3
 
dyt liniya
muz portal 1
mountain
  
100revolution

Погода у Полтаві