Меню сайту

facebook zip

navchannya2

bezpeka ditei v inerneti baner

123

Статистика переглядів

Сьогодні: 9

Вчора 28

За тиждень: 328

За місяць: 140

Всього: 72960

Тиждень спелеології-2021

   speleologПротягом тижня з 1 по 5 лютого 2021 року вихованці гуртків різних профілів мали змогу завітати на гостини до спелеологів, аби дізнатися про таємниці печерного світу, про нові досягнення і відкриття, про труднощі і перешкоди, які доводиться долати спелеологам під час дослідження печер. Заняття провела Юлія Тимошевська – керівник гуртків спелеології, єдина жінка – учасниця рекордних експедицій до печери Крубера-Воронячої (плато Арабіка, Абхазія, 2001, 2004), чемпіонка України зі спелеотехніки (2006).

   Історія гуртків  спелеології веде свій відлік з 1988 року, коли на тодішній станції юних туристів почав працювати Касьян Юрій Михайлович. З того часу полтавські спелеологи змогли досягти найвищих щаблів розвитку:

  • неодноразово були чемпіонами України зі спелеотехніки;
  • географія походів до печер включала крім України й Абхазію, Болгарію, Словенію, Туреччину;
  • у складі команди Української спелеологічної асоціації вихованці Центру брали участь у встановленні світового рекорду із дослідження найглибшої печери планети Вороняча (Крубера);
  • у складі експедиції Львівського спелеоклубу «Циклоп» знайшли прохід у нову частину печери Оптимістичної, що дозволило подальшим дослідникам збільшити протяжність ходів найдовшої печери Євразії.

  Крім цих досягнень є більш прості, але не менш важливі. Для багатьох дітей знайомство з печерним світом стало однією із яскравих сторінок їхього дитинства. На Полтавщині гуртки спелеології успішно діють не лише в обласному центрі, а й у Котельві (керівник Олександр Дрижирук).

  У орендованому, відремонтованому у 2020 році приміщенні по вул. Шевченка обладнано місце для проведення занять гуртків юних спелеологів. Протягом тижня вихованці гуртків туристсько-спортивного, краєзнавчого, військово-патріотичного напрямів відвідали «Полтава-спелео». Одягнувши шоломи та ліхтарики, діти спробували подолати скельну ділянку та звивистий хід, що імітує печерну вузькість, виконували транспортування вантажу імітованою ділянкою печери.

  Після такої згуртовуючої та інтенсивної розминки вихованці вдягали на себе спеціальне спорядження для пересування вертикальними ділянками печер. До речі, для цього потрібно в правильному порядку начепити на себе 13 знайомих і не зовсім пристосувань, які використовуються в сучасній спелеотехніці. Під наглядом тренерів гуртківці виконали найпростішу зв’язку технічних елементів – підйом-спуск по вертикальній мотузці. Найспритніші учасники спробували свої сили у спелеоконтесті – виді (досить складному в фізичному плані), де вимагається якнайшвидше  подолати стандартні ділянки 30 та 120 м. Всім бажаючим було запропоновано у квітні взяти участь в Міжнародному заочному турнірі з контесту.

  Переглядом відеофільмів та фотографій про унікальні печери, спелеозмагання, роботу гуртків полтавських спелеологів завершилося знайомство вихованців зі спелеологією.

   Але проведення тижня спелеології стане доброю традицією Центру!

 

Повернутися...